Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie

Czcionka:

Uchwałą Nr XVII (128) 2000  Rady Miejskiej w Korfantowie z dniem 25 kwietnia 2000 r. została utworzona Instytucja Kultury o nazwie: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. W poprzednich latach M-GOKSiR działał, jako Gminny Ośrodek Kultury w Korfantowie (od 28 grudnia 1973 r.), a następnie jako Zakład Budżetowy pn. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie (Uchwała Nr XXXI/182/93 Rady Miejskiej w Korfantowie z dnia 17 grudnia 1993 r.).

Od tego czasu nasz Dom Kultury jest głównym organizatorem życia kulturalnego w gminie Korfantów. Jako jednostka organizacyjna samorządu prowadzi szeroką działalność w zakresie kultury i sportu oraz w zakresie działalności wystawienniczej. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie jest również administratorem placówek kultury oraz obiektów sportowych w naszej gminie.

W strukturze Ośrodka znajdują się:
1. Domy Kultury: M-GOKSiR w Korfantowie oraz filie w Ścinawie Nyskiej i Przechodzie
2. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korfantowie oraz jej filie w Ścinawie Nyskiej i Przechodzie
3. Obiekty sportowo-rekreacyjne

W ramach działalności kulturalnej i sportowej prowadzone są zajęcia:
- studia piosenki dla dzieci i młodzieży
- nauki gry na instrumentach
- taneczne
- koła plastycznego dla dzieci
- koła manualnego dla dorosłych
- sekcji Tenisa Stołowego
- sekcji Lekkoatletyki

Przy Domu Kultury funkcjonują również:
- Gminna Grupa Twórczości Artystycznej,
- zespół wokalny Echo Korfantowa,
- zespół wokalny Kwiat Lotosu,
- zesół wokalny Włodarzanki,
- zespół wokalny Ścinawskie Koniczynki

1.  Administracja M-GOKSiR:
Dyrektor- Ewa Szczepańska-Kręcidlo tel. (77) 43 43 865, ( 77) 43 43 866, 600-836-073, dyrektor@moksirkorfantow.pl
Z-ca Dyrektora - Piotr Bandurowski tel. (77) 43 43 865,
Główna Księgowa - Bożena Werner tel. (77) 43 43 865, ( 77) 43 43 866
Specjalista ds. kadr i płac - Małgorzata Łozowicka tel. (77) 43 43 865, (77) 43 43 866

IOD tel. (77) 43 43 865, (77) 43 43 866; info@moksirkorfantow.pl

2.   Działalność bibliotek:
Prowadzenie wypożyczalni książek, organizacja wystaw okolicznościowych i rocznicowych, organizacja konkursów, spotkań autorskich oraz lekcji bibliotecznych.

• Kierownik Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Korfantowie - Beata Znojek
  • Bibliotekarka M-GBP- Korfantów - Monika Bergiel
  • Bibliotekarka Filii M-GBP- Ścinawa Nyska - Ewa Bryja
  • Bibliotekarka Filii M-GBP- Przechód - Jolanta Bartosiewicz

3.    Działalność kulturalna:
Organizacja imprez kulturalno - rozrywkowych, wystaw okolicznościowych i tematycznych, prowadzenie zajęć w kołach zainteresowań, organizacja gminnych imprez rocznicowych, współpraca z rękodzielnikami itp.

• Instruktor d/s kultury - Danuta Kmiecik
  • Instruktor d/s kultury - Justyna Urbańska
  • Instruktor d/s kultury  - Piotr Bandurowski
  • działalność Studia Piosenki: Natalia Bidzińska, Marian Leicht